بهترین تزریق فیلر چانه در اندیشه فاز 1

فهرست مطالب

تزریق ژل فیلر چانه

بهترین تزریق فیلر چانه در اندیشه فاز 1 تزریق ژل فیلر چانه روشی غیرجراحی برای برجسته سازی و فرم دهی به چانه است. در این روش، از ژل های مصنوعی یا طبیعی (معمولاً هیالورونیک اسید) که به طور موقت حجم دهنده هستند، استفاده می شود. این ژل ها به زیر پوست چانه تزریق شده و باعث افزایش حجم و برجستگی آن می شوند.

تزریق فیلر به منظور پرکردن نقاط مختلف صورت، از جمله منطقه چانه، برای بهبود شکل و حجم صورت استفاده می‌شود. این روش معمولاً به دو دلیل استفاده می‌شود، اولاً برای تقویت و پرکردن نقاط اشکالی از صورت که به طور طبیعی پرکرده نیستند و دوماً برای کاهش نشانه‌های پیری و افزایش جوانی بخصوص در محدوده چانه و فک.

مزایای فیلر چانه چیست؟

افزایش حجم و برجسته سازی چانه:

اگر چانه شما کوچک یا عقب رفته است، تزریق فیلر می تواند به برجسته تر شدن آن و ایجاد تعادل در تناسبات صورت شما کمک کند.

ایجاد زاویه سازی در فک:

با تزریق فیلر در خط فک می توان زاویه سازی و تناسب بهتری در این ناحیه ایجاد کرد و ظاهری جذاب تر به چهره بخشید.

رفع خطوط و چین و چروک:

فیلر می تواند خطوط و چین و چروک های ناحیه چانه و خطوط ماریونت (خطوط عمودی بین گوشه لب و چانه) را به طور موقت از بین ببرد.

 بهبود تقارن صورت:

در صورتی که چانه شما نامتقارن است، تزریق فیلر می تواند به ایجاد تقارن و تناسب در این ناحیه کمک کند.

 افزایش اعتماد به نفس:

با بهبود ظاهر چانه و تناسبات صورت، اعتماد به نفس شما نیز افزایش خواهد یافت.

مزایای دیگر:

غیر جراحی: تزریق فیلر یک روش غیر جراحی است که بدون نیاز به بیهوشی و برش انجام می شود.

سرعت عمل: این روش در مدت زمان کوتاهی انجام می شود و شما می توانید بلافاصله بعد از آن به فعالیت های روزمره خود بازگردید.

موقتی بودن: اثرات تزریق فیلر موقتی است و پس از ۶ تا ۱۲ ماه به تدریج از بین می رود. این امر به شما فرصت می دهد تا قبل از تصمیم به انجام عمل جراحی، نتیجه را مشاهده کنید.

عوارض جانبی کم: عوارض جانبی تزریق فیلر معمولاً خفیف و موقتی هستند و شامل تورم، قرمزی و درد در محل تزریق می شوند.

چه کسی کاندیدای مناسب برای تزریق فیلر چانه است؟

کاندیدای مناسب برای تزریق فیلر چانه شخصی است که:

۱. سلامت عمومی خوبی دارد و هیچ یک از شرایط پزشکی که ممکن است استفاده از فیلرها را منع کند ندارد.

۲. انتظارات واقع‌بینانه‌ای در مورد نتایج تزریق فیلر دارد. باید درک کند که در حالی که فیلرها می‌توانند به بهبود شکل و تناسب چانه کمک کنند، ممکن است محدودیت‌هایی داشته باشند.

۳. هدف از تزریق فیلر می‌تواند شامل افزایش حجم، تقویت خطوط فک و چانه، متعادل سازی ویژگی‌های صورت یا حتی کاهش ظاهر چروک‌ها و خطوط ریز در اطراف ناحیه چانه باشد.

۴. بدون بیماری‌های فعال پوستی مانند عفونت‌های پوستی، زخم‌ها یا بریدگی‌ها در ناحیه‌ای که قرار است فیلر تزریق شود.

۵. کسانی که در گذشته حساسیت یا واکنش آلرژیک به مواد تشکیل دهنده فیلر از جمله لیدوکائین یا هیالورونیک اسید نداشته‌اند.

۶. شخصی که کاندیدای کمی به روش‌های جراحی نیست یا تمایل ندارد تحت جراحی پلاستیک قرار بگیرد و به دنبال روش‌های کم‌تهاجمی‌تری برای بهبود ظاهر صورت خود است.

۷. فردی که اطلاعات کافی در مورد روند درمان، مراقبت‌های پس از درمان و ممکن است عوارض جانبی داشته باشد و در صورت نیاز آمادگی پیروی از دستورالعمل‌های پزشکی برای مدیریت آنها را دارد.

۸. افراد بالغ که از استخوان‌بندی موجود خود ناراضی هستند و به دنبال بهبود فوری هستند.

۹. افرادی که درک کاملی از هزینه‌های مالی، تعهد زمانی (شامل دوره بهبودی) و ماندگاری نتایج تزریق فیلر دارند.

این موارد تنها نمونه‌هایی از شرایطی است که برای شخصی که کاندید مناسبی برای تزریق فیلر محسوب می‌شود در نظر گرفته می‌شود. برای تایید کاندیداتوری، باید با یک متخصص مجرب مشورت کرد تا ارزیابی همه‌جانبه از سلامت، انتظارات و اهداف زیبایی شما انجام شود.

تزریق ژل فیلر چانه چگونه انجام میشود ؟

تزریق ژل فیلر چانه اصولاً شامل مراحل زیر است:

مشاوره اولیه: همانند سایر انواع تزریق فیلر، ابتدا شما با پزشک یا متخصص پوست خود جلسه مشاوره‌ای خواهید داشت تا در مورد اهداف زیبایی، انواع فیلرها، روند تزریق و هزینه‌ها صحبت کنید.

بی‌حسی موضعی: با استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی یا تزریقات بی‌حس‌کننده، ناحیه چانه را پیش از تزریق فیلر بی‌حس می‌کنند تا از هرگونه ناراحتی یا درد جلوگیری شود.

آماده‌سازی فیلرها: پزشک فیلر مورد نظر را بر اساس نیازها و اهداف شما آماده می‌کند.

تزریق ژل: با استفاده از یک سوزن ریز یا کانولا، ژل‌ فیلر به دقت در نقاط مورد نظر در ناحیه چانه تزریق می‌شود. متخصص ممکن است پس از هر تزریق، ناحیه را ماساژ دهد تا مطمئن شود فیلر به طور یکنواخت پخش می‌شود و شکل طبیعی و مورد نظر را ایجاد کند.

ارزیابی نتایج: پزشک نتایج تزریق را ارزیابی می‌کند و در صورت لزوم تعدیلات بیشتری را برای رسیدن به شکل مطلوب انجام می‌دهد.

پس از تزریق: پزشک دستورالعمل‌هایی برای مراقبت پس از تزریق ارائه می‌دهد، که معمولاً شامل اجتناب از فشار آوردن به ناحیه، لمس کمتر و پرهیز از فعالیت‌های سنگین است تا از هر گونه جا‌به‌جایی ژل جلوگیری شود.

با اینکه تزریق فیلر چانه به طور کلی یک روش امن به شمار می‌رود، مانند هر روش تهاجمی دیگری، ممکن است خطرات و عوارض جانبی احتمالی داشته باشد، از قبیل تورم، کبودی، یا عفونت. مراقبت‌های بعد از تزریق و دنبال کردن دستورالعمل‌های پزشک می‌تواند کمک کند تا این خطرات به حداقل برسد.

برای دریافت بهترین نتایج، مهم است که این درمان را توسط یک پزشک متخصص و با تجربه انجام دهید

 

ماندگاری تزریق ژل چانه چقدر است

ماندگاری تزریق ژل در ناحیه چانه مشابه به تزریق ژل لب است و می‌تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی باشد. به طور کلی، فیلرهای هیالورونیک اسید که معمولاً برای چانه استفاده می‌شوند، ممکن است بین ۶ تا ۱۲ ماه و گاهی اوقات تا ۲۴ ماه دوام داشته باشند. عوامل تأثیرگذار بر ماندگاری تزریق ژل چانه عبارتند از:

نوع فیلر: برخی فرمولاسیون‌های فیلر پایداری بیشتری دارند و آرام‌تر تحت تجزیه قرار می‌گیرند.

متابولیسم بدن: افرادی که متابولیسم سریع‌تری دارند، ممکن است فیلر را زودتر تجزیه کنند.

میزان فیلر استفاده شده: تزریق حجم بیشتری از فیلر معمولاً نتایج طولانی‌تری ایجاد می‌کند.

تکنیک تزریق: دقت و مهارت پزشک در تزریق فیلر نیز می‌تواند بر ماندگاری نتایج تأثیر بگذارد.

برای حفظ نتایج مطلوب، بیماران ممکن است انتخاب کنند که قبل از اینکه فیلر کاملاً تجزیه شده باشد، جلسات تجدید فیلر را انجام دهند. به طور همه‌گیر، ماندگاری طولانی‌تر می‌تواند با استفاده از فیلرهای شبه‌پرماننت و یا پرماننت مانند پلی‌متیل‌متاکریلات (PMMA) یا هیدروکسی‌آپاتیت کلسیم (CaHA) که طول عمر طولانی‌تری دارند، حاصل شود.

توصیه می‌شود برای برنامه‌ریزی تزریقات تجدیدی و مدیریت انتظارات، با متخصص پوست یا جراح زیبایی مشورت کنید.

مراقبت های پس از ترزیق فیلر چانه

مراقبت های بعد از تزریق فیلر چانه برای کاهش عوارض جانبی و بهبود نتیجه بسیار مهم هستند.

نکات مهم:

 • از دست زدن و ماساژ محل تزریق خودداری کنید.
 • از کمپرس سرد برای کاهش تورم و درد استفاده کنید.
 • از مصرف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) مانند آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و گرمای شدید خودداری کنید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق از خوابیدن روی صورت خود خودداری کنید.
 • تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق از انجام فعالیت های ورزشی سنگین خودداری کنید.
 • در صورت مشاهده هر گونه عوارض جانبی غیرمعمول، مانند تورم شدید، قرمزی یا درد، به پزشک خود مراجعه کنید.

نکات تکمیلی:

 • نوشیدن آب کافی: به آبرسانی بدن و حفظ رطوبت پوست کمک می کند.
 • استفاده از کرم ضد آفتاب: برای محافظت از پوست در برابر نور خورشید
 • مصرف غذاهای سالم: برای بهبود روند ترمیم
 • اجتناب از مصرف دخانیات و الکل: برای تسریع بهبودی

به طور کلی، تزریق فیلر چانه یک روش ایمن و موثر است. با رعایت مراقبت های پس از تزریق می توانید از عوارض جانبی جلوگیری کرده و بهترین نتیجه را از این روش کسب کنید.

سوالات متداول تزریق فیلر چانه

بله لازم است، زیرا پزشک خصوصیات صورت شما و تقارن آن را مورد بررسی قرار می دهد و به شما پیشنهاد می کند که چه میزان و در چه نقاطی به تزریق ژل نیاز دارید. پزشک هم چنین شما را از عوارض و مراقبت های قبل و بعد از تزریق آگاه خواهد کرد.

 • از سیگار کشیدن و مصرف دخانیات به مدت یک تا دو هفته دوری کنید.
 • شستن ملایم صورت بلامانع است.
 • از خارش و ماساژ ناحیه تزریق شده برای حداقل چهار ساعت بپرهیزید زیرا ژل در آن زمان فرم می گیرد.

ژل ها ماندگاری متفاوتی دارند و با توجه به انواع آن ها بین شش ماه تا دو سال ماندگاری دارد. مثلا ژل های بر پایه هیالورونیک اسید حدود شش ماه ماندگاری دارند. این ماندگاری می تواند در افراد متفاوت مدت زمان های متفاوتی طول بکشد.

اگر تزریق ژل در مراکز بهداشتی و معتبر انجام شود ، هیچ مشکلی برای اشخاص ایجاد نمی کند ، بنابراین توصیه می شود تزریق ژل در مراکز معتبر انجام شود.

به جهت جلوگیری از درد هنگام تزریق فیلر از مواد بی حس کننده استفاده می شود، بنابراین این تزریقات درد زیادی را به فرد تحمیل نمی کنند. علاوه بر این موارد تشکیل دهنده فیلر ها غالبا خود دارای میزان کمی بی حس کننده است که در کاهش درد موثر خواهد بود.

فیلر پوست ماده‌ای ژل مانند است که عملی مشابه با یک قند بدن طبیعی که به نام اسید هیالورونیک شناخته می‌شود، دارد. این باعث می‌شود استفاده از آنها در پوست بسیار بی خطر باشد، زیرا بدن به مرور زمان این ماده را می‌شکند و جذب می‌کند. تزریق فیلر شما باید توسط یک پزشک متخصص و باتجربه انجام شود تا از همه لحاظ نسبت به ایمن بودن این تزریق اطمینان حاصل کنید.

فیلرهای پوستی حاوی ماده‌ای به نام هیالورونیک اسید (HA) هستند که به طور طبیعی در پوست، چشم‌ها و مفاصل ما وجود دارد. همانند سایر مواد طبیعی از جمله کلاژن و الاستین که با افزایش سن کاهش می‌یابد و در نتیجه باعث می‌شود پوست ما به دلیل عدم وجود آنها در ساختار صورت انعطاف پذیری کمتری پیدا کند، اسید هیالورونیک نیز با افزایش سن کاهش می‌یابد. تزریق فیلر این افت حجم را ترمیم می‌کند و خطوط و چین و چروک‌ها را هموار می‌کند. علاوه بر این، HA بسیار آبرسان است و می‌تواند ظاهر پوست را بهبود بخشد.

دوام نتایج حاصل از تزریق ژل یا فیلر در هر مشتری متفاوت است و بنابراین از یک شخص تا شخص دیگر فرق می‌کند. به طور کلی، نتایج تزریق ژل شما می‌تواند تا 6 الی 12 ماه دوام داشته باشد. پس از این مدت، برای حفظ نتایج آن به شارژ و تزریق مجدد نیاز خواهید داشت.
این بستگی به:

 • * نوع فیلر پوستی مورد استفاده
 • * قوام آن (نرم ، متوسط یا سخت)
 • * مقدار استفاده شده و محل تزریق دارد.

بیشتر فیلرهایی که ساختار آنها ژل کربوهیدرات است بین 6 تا 24 ماه دوام دارند. نتایج تزریق فیلر در افراد زیر مدت کمتری دوام دارد:

 • * افراد سیگاری
 • * متابولیسم بالایی داشته باشید.
 • * بطور جدی سعی در کاهش وزن دارید.
 • * در رژیم غذایی کربوهیدرات محدودی دارید.
 • * تحت فشارهای عاطفی قرار دارید.
 • * درگیر برنامه‌های شدید ورزشی هستید.

کبودی و تورم شایع‌ترین عارضه جانبی هر نوع درمانی است که مبتنی بر تزریق باشد. برای به حداقل رساندن این عوارض جانبی، به بیماران توصیه می‌شود تا یک هفته قبل از عمل از مصرف داروهای ضد التهاب مانند آسپیرین (مگر اینکه به دلایل پزشکی باشد) ایبوپروفن، مکمل‌های روغن ماهی، چای سبز، سیر، جینکو و سایر محصولات گیاهی خودداری کنند. همه این محصولات باعث افت فشار خون و افزایش زمان لخته شدن آن می‌شوند، بنابراین خطر کبودی را افزایش می‌دهند. پس لطفا در صورت استفاده از هرگونه دارویی در زمان مشاوره اولیه خود، این موارد را به کادر درمانی اطلاع دهید.

مصرف الکل نیز خطر ابتلا به کبودی را افزایش می‌دهد و مصرف آن باید یک روز قبل از عمل به حداقل برسد. همچنین پزشکان بیماران خود را چند روز قبل از تزریق تشویق به شروع مصرف قرص‌های آرنیکا می‌کنند. آرنیکا یک مکمل گیاهی است و مشاهده شده است که خطر ابتلا به کبودی را کاهش می‌دهد. این دارو در بیشتر داروخانه‌ها قابل تهیه است.

تزریق ژل یک عمل سر پایی است و به استراحت بالینی نیاز ندارد. معمولا افراد پس از تزریق می توانند عملکرد روزانه خود را ادامه دهند.اما ممکن است کمی تورم و کبودی وجود داشته باشد که پس از دو روز رفع می شود.

خیر ژل های استاندارد و مورد تائید FDA همچین عوارض جانبی را ندارند و این ژل ها غیرقانونی و بعضا تقلبی هستند. این ژل ها ممکن است به عنوان ژل های چینی با قیمت ارزان به فروش برسند و استفاده از ان ها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 • * افراد دارای عفونت در منطقه تزریق
 • * افراد مستعد به تشکیل گوشت اضافه و اسکار
 • * زنان باردار یا شیرده

بله تزریق ژل همراه بوتاکس در چروک های عمیق بسیار موثر خواهد بود و ماندگاری بیشتری نیز خواهد داشت.

از تزریق ژل می توان در نواحی مختلف صورت مثل لب، گونه، چانه، اطراف چشم، چروک های پیشانی و برای بالا بردن ابرو استفاده نمود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

با انتخاب ستاره ها به مطلب امتیاز دهید!

4.7/5 - ( 8 رأی )

عضویت در خبرنامه

کلینیک زیبایی ، پوست و مو سانی بیوتی

به دوستان خود معرفی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره کلینیک سانی بیوتی

کلینیک پوست و مو سانی بیوتی مفتخریم با 10 سال سابقه درخشان دیدگاه شما عزیزان در امر زیبایی ، کاشت و درمان ، لیزر موهای زائد ، خدمت گذار شما عزیزان و دوستان همیشگی این مجموعه باشیم 

ارتباط با کلینیک سانی بیوتی
 • تماس با کلینیک : 91302410-021
 • مشاوره آقایان : 91302410-021
 • مشاوره خانم ها : 91302410-021
 • پاسخگویی آنلاین : 91302410-021
ساعت کاری کلینیک سانی بیوتی

شنبه تا چهارشنبه 

از ساعت 12 صبح تا 7 شب 

پنج شنبه ها

از ساعت 10 صبح تا 5 بعداظهر

کلینیک زیبایی پوست و مو در اندیشه

کلینیک زیبایی پوست و مو در اندیشه

در کلینیک زیبایی پوست و مو در شهر اندیشه ، زیباجویان می توانند انتظار طیف وسیعی از خدمات زیبایی و مراقبت از پوست را داشته باشند که توسط پزشک مجرب و بسیار ماهر ارائه می شود. این خدمات برای پاسخگویی به نیازهای زیباجویان و ارائه بهترین نتایج طراحی شده اند.

این کلینیک پوست و مو در اندیشه علاوه بر حضور پزشک مجرب که می تواند انواع بیماری های پوستی و ریزش مو را درمان کند، و همچنین خدمات لیزر را با جدیدترین تکنولوژی برای از بین بردن موهای زائد و درمان بیماری های پوستی ارائه می دهد. خدمات لیزر این کلینیک در اندیشه فاز یک با پیشرفته ترین دستگاه ها و تکنیک ها برای حداکثر کارایی و اثربخشی انجام می شود.

همچنین زیباجویان می توانند از خدمات زیبایی پوست و مو مانند جوانسازی و پاکسازی پوست با استفاده از جدیدترین تکنیک ها و تجهیزات، خدمات فیشیال، مزوتراپی مو، تزریق بوتاکس و فیلر و بسیاری از روش های درمانی دیگر بهره مند شوند. پرسنل کلینیک در اندیشه برای ارائه تجربه ای آرامش بخش و تجدید قوا به مراجعان بسیار دقت می کنند و به آنها احساس شادابی و اعتماد به نفس می دهند.

همچنین کلینیک زیبایی در شهرک اندیشه فاز یک به ارائه مشاوره و انجام لیزر موهای زائد بدن و تزریق ژل و بوتاکس ، تزریق فیلر ، با متخصصین مجرب می پردازد. این روش با رعایت کامل ملاحظات پزشکی و ایمنی انجام می شود و بهترین نتایج ممکن را برای مشتریان تضمین می کند.

کلینیک زیبایی در اندیشه طیف گسترده ای از خدمات پوست، مو و زیبایی را به زیباجویان ارائه می دهد که با برخی از آن ها در وب سایت آشنا می شوید و این کلینیک را به مقصدی ایده آل برای هر کسی که به دنبال ظاهری زیبا و احساسی عالی است تبدیل می کند.

© 2024 All Rights Reserved